Chcem kúpiť byt za 140 000 EUR, zarábam 1600 EUR v čistom. Akú hypotéku môžem dostať?

Zodpovedané
8. jan 2024

Dobrý deň,

môj príjem je 1600 EUR v čistom. Chcem kúpiť byt za 140 000 EUR.

Do akej výšky môžem žiadať hypotéku?

Ďakujem

Dobrý deň,

aktuálne by ste mali nárok na približne 130 000 EUR. Je to však veľmi na hrubo a môže sa to výrazne líšiť od viacerých parametrov: koľko máte rokov, či máte deti, či v tom je zarátaný aj daňový bonus na deti ak máte deti, akú máte úverovú históriu, či nemáte ešte nejaké iné úvery momentálne a podobne.

Rozdiel môže byť aj niekoľko desiatok tisíc EUR. Pokojne mi však tieto parametre môžete zhrnúť do mailu a urobím Vám presný prepočet. A ak budete chcieť, tak aj porovnanie podmienok v bankách.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk