Chcem požiadať o vylúčenie z úverového registra. Aká je šanca, že mi to schvália?

Zodpovedané
28. jún 2022

Dobrý deň,

mám spotrebný úver a párkrát som meškal so splátkami. Všetko je už doplatené. Chcel som požiadať o refinancovanie, ale zamietli mi to kvôli negatívnej skúsenosti v úverovom registri. Teraz by som chcel požiadať o vylúčenie z úverového registra.

Aká tam je šanca, že to schvália?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak je ten záznam oprávnený, tak vám ho určite nevymažú. Tento záznam sa vám vymaže sám po piatich rokoch.

Úverový register funguje tak preto, aby si vedela banka rozumne vyhodnotiť aká je šanca, že nebudete svoje dlhy splácať na základe minulých skúseností. Vám pomáha to, že ste svoje dlhy doplatili. No niektoré banky sú aj napriek tomu na daný záznam háklivé a takýmto klientom všeobecne nezvyknú žiadosti schvaľovať.

Jedine čo môžete urobiť pre zlepšenie situácie je počkať do konca tých piatich rokov, pribrať k sebe ďalšieho dlžníka s nie negatívnym záznamom, aby vám zvýšil vašu bonitu. Alebo potom skúste žiadať vo viacerých bankách ak vám vybavenie úveru súri. Pri tomto sa však poraďte s odborníkom, ktorý vám na základe špecifickejších informácií rovno povie či to má zmysel riešiť alebo nie.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk