Čo si myslíte o riešení financií cez Partners Group?

Zodpovedané
23. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na riešenie financií cez Partners Group.

Čo si myslíte o riešení financií cez Partners Group?

Doteraz sme s nimi nemali žiadnu skúsenosť.

Ďakujem

Dobrý deň,

nechcem na tomto fóre hodnotiť sprostredkovateľské spoločnosti. Môj názor je, že je veľmi dôležitá samotná osoba finančného sprostredkovateľa, ktorý by Vám s riešením Vašich financií pomáhal. Odporúčam rozhodovať sa aj na základe referencií (k osobe, bez ohľadu na spoločnosť).

Dobrý finančný konzultant (či už pod touto alebo pod inou značkou) by mal primárne dobre zmonitorovať Vašu finančnú situáciu, vedieť poskytnúť samostatne alebo aj v spolupráci fundovaných partnerov/kolegov rôzne finančné riešenia (teda byť schopný riešiť s Vami odborne aj hypotéku na dom, životné a majetkové poistenia či zhodnocovanie peňazí napr. na dôchodok). Byť schopný spracovať KOMPLEXNÝ finančný plán, ktorý prináša väčšine klientov najviac ušetrených peňazí, resp. z ich peňazí získa kombináciou vhodných riešení maximum.

Pridanou hodnotou by malo byť vždy na základe Vašich individuálnych "parametrov" vedieť nájsť vhodné finančné produkty, resp. vedieť Vám pomôcť porovnať ALTERNATÍVY nielen finančne (často "omieľané" najlacnejšie riešenia), ale vedieť pomenovať aj konkrétne benefity pre Vás pri iných riešeniach (napr. porovnanie 3 rôznych poisťovní v rámci krytí a pripoistení, ktoré sú vhodné na základe Vašich finančných možností, zdravotných obmedzení a cieľov).

Za svoju viac ak 10 ročnú prax v banke som sa stretol s desiatkami ŠIKOVNÝCH a korektných sprostredkovateľov (viacerí boli aj z Vami spomínanej spoločnosti). Rovnako som sa stretol s niekoľkými, kedy to nebolo úplne OK. Rovnako je to aj u ostatných spoločností. Vždy ľudský faktor rozhoduje.

Ako sa hovorí, dôveruj a preveruj (teda referencie, osobná skúsenosť, zhodnotenie odbornosti pri alternatívach).

Držím palce pri výbere vhodného finančného konzultanta.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk