Dá sa refinancovať hypotéka, keď mám vyhlásený bankrot?

Zodpovedané
24. máj 2024

Dobrý deň,

chcem sa informovať.

Dá sa refinancovať hypotéka, keď mám vyhlásený bankrot?

Nechcem peniaze navyše, len mám veľmi vysoké splátky.

Ďakujem

Dobrý deň,

čudujem sa, že nejakú hypotéku vôbec po bankrote máte, že teda nebola vyplatená/vysporiadaná spolu s ostatnými dlhmi a majetkami.

Ak ju riadne splácate aspoň 12 mesiacov (bez nejakých omeškaní alebo odkladov splátok), tak je možné, že ju budete vedieť refinancovať. Je to však ťažko povedať s istotou, lebo v praxi som takýto prípad ešte nemal.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk