Dá sa zistiť dôvod, prečo nám bola zamietnutá hypotéka?

Zodpovedané
29. apr 2024

Dobrý deň,

už máme vedenú jednu hypotéku na dom v Prima Banke (zostatok cez 50 000 EUR). Teraz sme požiadali o ďalšiu hypotéku vo výške 20 000 EUR v tej istej banke na prerábku. Hypotéka nám bola zamietnutá z nezistených príčin. Príjem je overený - dostatočný.

Je možné dopátrať sa k príčine, prečo bola hypotéka zamietnutá?

Je možné, aby sa záverečný názor banky ešte zmenil?

Náš finančný poradca navrhol prenos obidvoch úverov do Unicredit banky s tým, že tam budú vyššie poplatky. Ja by som radšej ostala tam, kde sme. Do konca roka 2025 máme výbornú úrokovú sadzbu na 1. hypotéku.

Ďakujem

Dobrý deň,

zistiť sa to dá aj cez finančníka. Všeobecne môžu byť dôvody rôzne. Napríklad záznamy v úverovom registri (zamietnuté úvery, omeškané splátky, odklady splátok a podobne), nevhodná nehnuteľnosť na založenie (to asi nebude váš prípad), nedostatočný príjem (to asi nebude Váš prípad), zlá kombinácia žiadateľov a spolužiadateľov (to asi nebude Váš prípad), nedostatočná hodnota nehnuteľnosti, iné omeškania a exekúcie (odvody, dane a podobne). S najväčšou pravdepodobnosťou to však nebudete vedieť zvrátiť.

Ak peniaze nevyhnutne potrebujet, odporúčam vybrať inú banku a hypotéku preniesť.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk