Dá sa zobrať hypotéka hneď po odklade splátok?

Zodpovedané
8. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom našej situácie. Máme úver, ale momentálne máme odklad splátok. Po skončení odkladu chceme zobrať hypotéku na dom.

Bude to možné?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade je veľmi dôležité, či sa jednalo o upravený odklad splátok z dôvodu pandémie - jedná sa o prípad, ktorý je aj v tomto mojom článku https://www.finporadna.sk/odklad-splatok-pocas-....

Bežný odklad splátok bol pre banku negatívnou informáciou, ktorú zohľadňovala do budúcna pri úverových žiadostiach. Klient odkladom splátok počas pandémie v podstate priznal, že má minimálne (dokonca takmer žiadne) rezervy. Na základe vyššie spomínaného legislatívneho opatrenia však došlo k zmene. Avšak aj v tomto prípade banky reagujú na týchto žiadateľov rôzne. Sú obozretné.

Požiadať o úver samozrejme možné je. Keď zadáte žiadosť, banka posúdi situáciu a dá Vám stanovisko. Napíšte mi prípadne na posta@finporadna.sk detailnejšie situáciu (napr. či ste využili odklad splátok až po legislatívnych opatreniach, na aký dlhý čas ste odložili splácanie, či si plánujete ponechať aj pôvodnú hypotéku,...). Pokúsim sa Vám poradiť adresnejšie.

Pekný deň.

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk