Do akej daňovej kategórie spadá práca z domu?

Zodpovedané
18. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom práce na doma.

Existuje možnosť práce z domu popri rodičovskej dovolenke?

Na internete ponuky sú, avšak netuším, že do akej kategórie spadajú.

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaša otázka je skôr do pracovno-právnej poradne, resp. nie som úplný odborník, aby som Vám dal dobrú radu na základe odborných skúseností.

Podľa môjho názoru je veľmi dôležité o akú prácu na doma ide, či to bude na pracovný pomer, prípadne dohodu, alebo na živnosť. Odporúčam si ponuky dobre preveriť aj po právnej stránke, keď budete mať o nejakú konkrétnu prácu záujem, akým spôsobom je to zmluvne podchytené (návrh napr. pracovnej zmluvy), prípadne či sa bude fakturovať.

Pred ďalšou konzultáciou vo vhodnejšom fóre určite upresnite bližšie informácie.

Pekný deň.

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk