Dostane priateľ s príjmom 1000 EUR mesačne úver vo výške 40 000 EUR?

Zodpovedané
27. okt 2023

Dobrý deň,

môj priateľ by chcel úver na čokoľvek. V Poštovej banke dávajú maximálne 40 000 EUR a chceli by sme ten max.

Máme jedno dieťa a neplatíme nič. Teda len paušál s wifi na doma 100 EUR. V čistom má príjem 1000 EUR. Ak chceme 40 000 EUR, splátka za mesiac je 521 EUR.

Schválili by mu ten úver s čistým príjmom 1000 EUR, alebo sa mu musí zvýšiť plat?

Ďakujem

Dobrý deň,

z príjmu mu vychádza maximálna mesačná splátka úveru približne 360 EUR mesačne. To by stačilo tak na 25 až 30 000 EUR. Teda podľa toho, aký úrok by ste dostali.

Je pravdepodobné, že ak je priateľ mladý a nemá úverovú históriu, tak nedostane taký nízky úrok ako štandardne ponúkajú ale kľudne aj o 3/4% vyšší. Tým sa takisto potom zníži výška úveru. Ak by ste išli do úveru s ním, zvýšil by sa mu limit približne o 5 000 EUR. Teda ak ste na rodičovskej dovolenke.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk