Dostanem hypotéku, keď mám zápis v úverovom registri?

Zodpovedané
15. nov 2023

Dobrý deň,

spred dvoch rokov mám zápis v úverovom registri, kde som 4 mesiace z dôvodu covidu a výpadku príjmu (som živnostník) nesplácal na čas ešte starú hypotéku. V banke mi povedali, že to môže byť do budúcna problém.

Chcel by som sa s manželkou sťahovať do domu a po predaji bytu by sme ešte potrebovali nejakých 70 - 75 000 EUR na hypotéku.

Vieme túto sumu dostať aj teraz, alebo musíme čakať kým neuplynie 5 rokov?

Ďakujem

Dobrý deň,

štandardne banky poskytujú hypotéky až po uplynutí 5 rokov od posledného negatívneho zápisu. Teda až na výnimky ako Covid odklad či zamietnutý úver.

Sú však aj banky, ktoré sa pozarajú na posledné 1 až 3 roky. Keď počas tohto obdobia boli úvery riadne splácané a aj doplatené (čo vo Vašom prípade áno) a ak počas tohto obdobia je všetko v poriadku, vedia poskytnúť hypotéku. Musia byť splnené aj základné hypotekárne podmienky.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk