Dostanem hypotéku/úver na vyplatenie súrodenca?

Zodpovedané
14. mar 2024

Dobrý deň,

chcela by som získať úver/hypo v sume 40 000 EUR. Mám manžela a 3 deti, vek 38 a zatiaľ žiadnu pôžičku. Žijeme vo vlastnom dome. Pôžičku chcem získať len na seba, aby som vyplatila súrodenca z dedičstva. Môj príjem v čistom je 1200 EUR.

Bude to možné?

Ďakujem

Dobrý deň,

približne by ste mohli získať hypotéku vo výške 35 000 EUR, ak by ste nešli do úveru s manželom.

Ak by do úveru išiel s vami aj manžel a ten má aspoň nejaký príjem, vedeli by ste dostať plnú sumu. Je to preto, že keď už ste manželia, tak aj keď si urobíte zúženie BSM, budú sa životné minimá rátať na všetkých 5 osôb v domácnosti.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk