Dostanem úver vo výške 70 000 EUR, keď mám už 56 rokov?

Zodpovedané
13. nov 2023

Dobrý deň,

chcela by som úver vo výške 70 000 EUR. Mám 56 rokov. Potrebujem vyplatiť bývalého manžela /BSM/. Môj príjem je mesačne 1800 EUR.

Čo je pre mňa najvýhodnejšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

maximálna celková výška úveru, ktorú môžete získať je 86 400 EUR pri splatnosti hypotéky do 70-tky a pri splatnosti hypotéky do 65-ky je to 172 800 EUR.

Maximálna celková splátka hypotéky záleží od toho, či máte nejaké nezaopatrené deti alebo nie. Ak nie a už by ste boli v rodinnom stave "rozvedená", mali by ste limit 105 000 EUR pri splatnosti do 70 rokov a pri splatnosti do 65 rokov by to bolo cca 76 000 EUR.

Ak by sa ešte odpočítavalo životné minimum na Vášho manžela, tak pri splatnosti do 65 rokov by to bolo 67 000 EUR a pri splatnosti do 70 rokov 91 000 EUR.

Ja osobne by som si porovnal všetky banky vo Vašom prípade, prepočítal si koľko maximálne môžem dávať na splátku hypotéky a podľa toho sa rozhodol, akú chcem splatnosť a ktorú banku si idem zvoliť. Záleží samozrejme aj od počtu detí a Vášho rodinného stavu. Ak mi toto doplníte do mailu, prepočítam Vám vaše možnosti a odporučim najvýhodnejšiu z nich.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk