Dostaneme hypotekárny úver maximálne 40 000 EUR?

Zodpovedané
11. mar 2024

Dobrý deň,

zaujímal by ma hrubý odhad do akej výšky môžeme žiadať hypotekárny úver.

Potrebovali by sme ešte maximálne 40 000 EUR. V podstate už dve hypotéky máme. Muž je samostatný dlžník na oboch a sú na jednej nehnuteľnosti a v tej istej banke. Na jednej je úroková sadzba 1,2% so splátkou 150 EUR mesačne a na druhej je 3,5% so splátkou 250 EUR. Dokopy splácame 88 000 EUR. Iné úvery, kreditné karty a povolené prečerpania nemáme.

Novú hypotéku 40 000 EUR by sme chceli založiť už inú nehnutelnosť - rozostavaný dom (so strechou bez okien a dverí). Na tejto nehnuteľnosti neviazne žiadna ťarcha.

Je poberám vyšší rodičovský príspevok a muž má 1550 EUR v čistom. Máme jedno dieťa. Náš vek 32 a 36, nemáme negatívnu úverovú minulosť. Do nového úveru by sme už vstupovali spolu.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, 40 000 EUR by Vám ešte malo vyjsť, dokonca aj 50 000 EUR by Vám malo vyjsť. Záleží, v ktorej banke by ste žiadali a aký by bol účel. Predpokladám, že dostavba nehnuteľnosti.

Ak by ste chceli porovnať podmienky vo všetkých bankách na trhu, pokojne mi napíšte a viem Vám to spracovať.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk