Dostaneme hypotéku, keď som mal v minulosti omeškanie na splátke a odklad splátok?

Zodpovedané
16. apr 2024

Dobrý deň,

chcem sa spýtať na šancu dostať hypotéku. Mám 31 rokov, plat priemerný v čistom 1150 EUR. Priateľka má 24 rokov, priemerný plat 800 EUR. Obaja máme zmluvy na neurčito.

Problém je ten, že som v minulosti mal omeškanie na splátke úveru plus odklad splátok Covid-19. Už viac než dva roky sú úvery splatené riadne v čase, len tam boli omeškania. Odvtedy žiadny úver a ani nič podobné. Akurát paušál. Máme aj niečo odložené bokom.

Hypotéku by sme potrebovali okolo 80 - 85 000 EUR.

Je tam šanca, alebo treba počkať 5 rokov?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží individuálne od banky. Sú inštitúcie, kde by to malo prejsť (SLSP, PSS...). Potom sú inštitúcie, kde to určite, resp. s najväčšou pravdepodobnosťou neprejde (Prima, ČSOB...). A sú inštitúcie, kde to môže a nemusí prejsť (VÚB, Tatra...).

Hypotéka by Vám mala prejsť na základe príjmu s prehľadom v danej výške. Záleží však, či máte aj nejaké deti a ak áno, tak koľko. Pokojne mi môžete napísať na mail počet detí a poviem Vám, aký máte finálny limit a v ktorej banke by bola pre Vás najväčšia šanca na získanie hypotéky.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk