Dostaneme štátnu pomoc?

Zodpovedané
8. jan 2024

Dobrý deň,

v januári nám končí fixácia hypotéky, ktorú sme brali za účelom rekonštrukcie rodinného domu. Manžel mal ešte pred touto hypotékou tzv. americkú hypotéku, ktorú sme tou novou hypotékou splatili.

Keďže sa štátna pomoc nebude vzťahovať na refinancovanie, ako to bude v našom prípade?

V úverovej zmluve máme napísané:
"Druh úveru: Účelový úver na bývanie ".
"Úver sa použije na tento účel: Rekonštrukcia, zariadenie bývania + splatenie úveru. "

Máme teda nárok na štátnu pomoc?

Ďakujem

Dobrý deň,

čiže vy ste brali kvázi novú hypotéku, s ktorou ste splatili aj tú starú zároveň áno? V tom prípade budete mať nárok na štátnu pomoc, ak spĺňate aj ostatné podmienky, keďže hlavným účelom nie je refinancovanie/splatenie úveru.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk