Existuje banka, ktorá nekladie veľkú váhu na spoľahlivosť zamestnávateľa?

Zodpovedané
11. mar 2024

Dobrý deň,

mám stredoškolské vzdelanie s maturitou - gymnázium. Môj priemerný čistý príjem za posledných 12 mesiacov je 1450 EUR (overený bankou v SP). Pracujem na trvalý pomer na dobu neurčitú. U tohto zamestnávateľa pracujem 1,5 roka. V minulosti som mal pár nákupov na splátky - riadne splatené bez prehreškov. Mám kreditnú kartu, ktorá je riadne splácaná bez problémov.

Potrebujem úver 110 000 EUR na rodinný dom. 20% platím z vlastných zdrojov. Jediný problém je môj problémový zamestnávateľ. V minulosti mal nedoplatky na daniach, odvodoch, aj pokutu. Aj v súčasnosti mešká s platením odvodov.

Môže toto spôsobiť zamietnutie mojej žiadosti o úver?

Ak áno, dá sa to nejak riešiť?

Existuje banka, ktorá nekladie takú váhu na spoľahlivosť zamestnávateľa?

Zamestnávateľ nie je nová firma, existuje minimálne 20 rokov.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, s najväčšou pravdepodobnosťou to aj spôsobí. Každý schvaľovateľ si môže overiť zamestnávateľa, no nemusí v 100% prípadov. Väčšinou si ho overujú. Keď zistia, že je nespoľahlivý, môžu Vám kvôli tomu hypotéku zamietnuť.

Dá sa to riešiť jedine tak, že by si vyplatil pozdlžnosti, alebo by ste zmenili zamestnávateľa. Skúste mi teoreticky poslať meno - názov zamestnávateľa a skúsim sa na to pozrieť ako to u neho vyzerá.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk