Existuje banka, ktorá vie pri riešení hypotéky akceptovať daňový bonus na deti ako príjem?

Zodpovedané
3. nov 2023

Dobrý deň,

s manželom máme 3 deti, ja som s jedným z nich na materskej. Manžel má v čistom v zamestnaní príjem 800/850 EUR.

Chceli by sme si kúpiť byt v hodnote 85 000 EUR. 20 000 EUR by sme mali a zvyšok by sme chceli riešiť pomocou hypotéky. V banke nám však povedali, že nám to z príjmu nevychádza, lebo neberú ako príjem daňový bonus.

Majú to tak všetky banky?

Existuje banka, ktorá vie pri riešení hypotéky akceptovať daňový bonus na deti ako príjem?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak rátam s tým, že máte do 40 rokov a brali by ste hypotéku na 30 rokov, potrebovali by ste mať s tromi deťmi príjem približne 1 500 EUR mesačne na výšku hypotéky 65 000 EUR. Dokopy máte akceptovateľný príjem okolo 1 300 EUR mesačne bez daňového bonusu na deti, čiže jedine viete hypotéku riešiť v bankách, ktoré tieto príjem akceptujú.

K dnešnému dňu SLSP a Tatra banka akceptuje tento príjem v plnej výške. Plus Prima banka, ktorá ho akceptuje, ak je ako súčasť manželovho príjmu, ktorý mu chodí na účet.

Z týchto 2/3 bánk si teda môžete vybrať. Každá má svoje výhody a nevýhody, preto by som odporúčal si urobiť detailný prepočet možností.

Pokojne mi napíšte na mail a po doplnení potrebných údajov Vám tieto možnosti porovnám.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk