Je možné, aby mi schválili hypotéku a aj dofinancovanie v PSS?

Zodpovedané
19. apr 2023

Dobrý deň,

chcela by som žiadať o hypotéku na dom, ktorý stojí 190 000 eur. Nemám svoje žiadne finančné prostriedky, riešila by som to dofinancovaním v PSS. Mesačný príjem s TPP mám 570 eur v čistom. Zo živnosti by som chcela ísť cez môj ročný obrat, ktorý som tento rok mala 43 450 eur. Tento rok budem mať 30 rokov.

Je možné, aby mi schválili hypotéku aj dofinancovanie v PSS?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ viem, PSS berie pri živnosti príjem z čistého zisku a podľa toho vypočítavajú maximálnu výšku hypotéky. Neviem však, či Vám vyjde hypotéka s dofinancovaním vo výške 190 000 eur podľa Vášho čistého zisku zo živnosti. Skúste mi to doplniť do mailu a prepočítam Vám to.

Väčšina inštitúcií však berie pri živnosti z obratov iba určité percento, v rozmedzí od 10% až po 60%. Väčšinou tak 20% z obratov berú ako ročný príjem. Pri 20-tich percentách by vám vyšla hypotéka s dofinancovaním vo výške tak 100 000 eur, čo Vám nebude postačovať.

Na to, aby som vypočítal či by Vám to mohlo vyjsť by som od Vás potreboval vedieť čistý zisk zo živnosti, kedy ste ju založila, koľko máte detí, či ste si uplatňovali paušálne výdavky na živnosti alebo nie. Podľa týchto informácií by som to vedel zodpovedať. Kombinácia úverov v PSS je možná.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk