Je možné vstúpenie do už existujúcej hypotéky ako spoludlžník?

Zodpovedané
20. jún 2023

Dobrý deň,

manžel si bral pred tromi rokmi hypotéku. Vtedy sme manželia ešte neboli, čiže hypotéka je len na neho.

Je možné, aby som teraz ako jeho manželka vstúpila do hypotéky ako spoludlžník?

Povoľujú to banky?

Ak áno, tak za akých podmienok?

Potrebujeme to kvôli prenosu záložného práva na nehnuteľnosť mojich rodičov.

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem o tom, že by banky vyžadovali pri zmene záložného práva to, že by ste museli byť v úvere. Nie je to na 99,9% podmienka a teda by ste to mali vedieť bez problémov vyriešiť aj bez toho.

Osobne si myslím, že by vôbec nemala banka problém s tým, aby ste vstúpili do úveru. Skôr by rozmýšľal nad tým, prečo by ste niečo také chceli robiť. Nie je to nevyhnutné.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk