Je možné žiadať hypotéku, keď máme nevysporiadaný pozemok?

Zodpovedané
27. jan 2023

Dobrý deň,

chceme robiť rekonštrukciu domu, ktorý je v našom vlastníctve. Je však na nevysporiadanom pozemku, na ktorom máme podiel.

Je možné v tomto prípade žiadať hypotéku?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ si bude rekonštrukcia vyžadovať stavebné povolenie, tak už len na to budete potrebovať byť vlastníkmi pozemku. Pokiaľ nie a pôjde o menšiu rekonštrukciu, tak to by som odporúčal asi riešiť cez medziúver/stavebný úver/spotrebný úver (pokiaľ vám na to vychádza príjem). Následne by ste si to mohli zrefinancovať do bezúčelovej hypotéky so založením domu.

Bližšie info o hypotéke na rekonštrukciu nájdete na: https://relyon.sk/blog/hypoteka-na-rekonstrukci...

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk