Je možné získať hypotéku s invalidným dôchodkom vyplácaným z Rakúska?

Zodpovedané
16. jan 2023

Dobrý deň,

môj známy poberá invalidný dôchodok z Rakúska.

Akú má šancu získať hypotekárny úver na Slovensku?

Ďakujem

Dobrý deň,

zahraničné dôchodky akceptuje len ČSOB (aj to iba z ČR), potom SLSP a VÚB banka. Aspoň také mám info, nie je to bežný hypotekárny prípad. Nie som si 100%-ne istý, či banky nezmenili v poslednom období v tomto metodiku.

Ďalšia vec je to, aký vysoký má známy dôchodok, koľko má rokov a tak ďalej. Neviem teda určiť na isto, či mu hypotéka prejde.

Ak by ste to chceli prezistiť, pokojne ma kontaktujte súkromne.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk