Je problém dostať hypotéku v prípade, ak ešte nie som na materskej a chodili by mi tehotenské dávky zo Sociálnej poisťovne?

Zodpovedané
12. feb 2024

Dobrý deň,

už dlhšie hľadáme novú nehnuteľnosť a plánujeme dieťa.

Môže byť problém dostať hypotéku v prípade, ak ešte nie som na materskej a chodili by mi tehotenské dávky zo Sociálnej poisťovne?

V prípade, že by sme si dali predschváliť hypotéku a nehnuteľnosť možno našli až o 4 mesiace, pozerá banka znova na príjmy a prehodnocuje sa situácia?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, vtedy sa už na príjmy nepozerá.

Vie to poskytnúť jedine ČSOB a Unicredit banka. Tehotenské dávky sa ako príjem neakceptujú. Musí Vám teda vyjsť daná hypotéka s čisto manželovým/priateľovým príjmom.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk