Je reálne dostať druhú hypotéku vo výške cca na 30 000 EUR?

Zodpovedané
12. mar 2024

Dobrý deň,

mám jednu hypotéku, ktorá bola čerpaná vo výške 105 000 EUR. Aktuálna istina je okolo 88 000 EUR. Úrok mám na najbližších 12 mesiacov ešte 1%. Môj čistý mesačný príjem je 2000 EUR, zamestnaná som cca 10 rokov u toho istého zamestnávateľa, som slobodná a mám 32 rokov.

Je reálne dostať ešte jednu hypotéku vo výške cca na 30 000 EUR?

Je nutné mať spolužiadateľa?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, s najväčšou pravdepodobnosťou. Záleží totiž od výšky vašej mesašnej splátky na aktuálnej hypotéke a od počtu detí (ak nejaké máte). Mali by ste tam mať dostatočný limit, čiže nemal by to byť problém.

Pokojne mi to však môžete doplniť do mailu (tieto 2 vyššie spomenuté informácie) a môžem Vám moju odpoveď potvrdiť.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk