Je reálne dostať hypotéku vo výške 50 000 EUR, keď ja mám minimálnu mzdu a manžel 850 EUR v čistom?

Zodpovedané
17. okt 2023

Dobrý deň,

chceli by sme si s manželom zobrať hypotéku do výšky maximálne 50 000 EUR. Čistý príjem manžela je cca 850 EUR. Ja som stále na rodičovskej dovolenke, plus som začala pracovať. Môj čistý príjem je minimálna mzda. Máme dve deti, nesplácame žiadne pôžičky.

Je táto výška hypotéky pre nás reálna, ak by sme dobu splácania natiahli na maximum?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to reálne, ale zatiaľ iba hypoteticky. Celkovo na výšku 50 000 EUR by ste s dvomi deťmi potrebovali dokopy príjem cca 1220 EUR mesačne v čistom.

Záleží však od viacerých parametrov: vek, úverová história a odkedy pracujete. Pár bánk vie kombinovať príjem TPP a materskú (2 banky) a 2 banky vedia takisto zobrať k príjmu aj daňový bonus na deti. Ostatné nie.

Záleží od toho, koľko máte rokov a či ste priechodní pre banku. Podľa toho je potrebné prepočítať presnú výšku potrebného čistého príjmu. Následne na základe toho si vybrať potom všetky banky, ktoré sú v hre a zvoliť si tú s najvýhodnejšími podmienkami z nich.

Ak by ste mi tieto údaje doplnili, vedel by som Vám takéto porovnanie bánk pripraviť, aby ste išli na istotu.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk