Je reálne dostať úver, keď vlastním nehnuteľnosť a mám nižší rodičovský príspevok?

Zodpovedané
25. okt 2023

Dobrý deň,

som na nižšom rodičovskom príspevku a vlastním nehnuteľnosť v hodnote cca 50 000 EUR. Dom je bez ťarchy, výlučne v mojom osobnom vlastníctve. Na rekonštrukciu potrebujem 15 - 20 000 EUR. Nemám žiadny iný príjem a ani ručiteľa. Splácam už spotrebný úver, čo je cca 150 EUR mesačne. Dokladovaný príjem je len rodičovský príspevok.

Manžel zarobí dobre, ale spláca predošlé pohľadávky. Teda stále má nejaké nedoriešené exekúcie.

Je v mojom prípade reálne dostať úver?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie. Žiadna banka nevie poskytnúť úver iba na nižší rodičovský príspevok, pretože príjmovo to nikdy nevychádza.

Jedna zo základných podmienok, ktorú banka prerátava je maximálny limit na mesačnú splátku úverov. Keďže máte akceptovateľný príjem len 330 EUR mesačne (ako to je pri nižšom rodičovskom príspevku), tak po odrátaní životného minima na hlavného žiadateľa (269 EUR a životného minima na dieťa 123 EUR) už máte limit mínusový (-62 EUR). Ešte sa tam odratáva 40% povinná finančná rezerva a splátky aktuálnych úverov.

Bohužiaľ, nikde Vám to neprejde. Potrebujete ručiteľa.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk