Je šanca dostať menší spotrebný úver, ak je zápis v registri, ale záväzok je riadne a načas platený?

Zodpovedané
5. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom úveru.

Je nejaká možnosť dostať menší spotrebný úver z banky, ak je zápis v registri, ale záväzok je riadne a načas platený?

Ďakujem

Dobrý deň,

aj v dôsledku súčasnej situácie a kvôli dopadom pandémie koronavírusu, sú banky ešte viac obozretné pri poskytovaní úverov, resp. prípadných výnimiek pri negatívnych informáciách.

Niekedy je možné, že banka na základe riadneho splácania a dostatočných informácií o Vašich príjmoch, predschváli úver. Túto informáciu obvykle nájdete aj vo svojom internet bankingu.

U týchto predschválených úverov je vyššia šanca, že "malý" negatívny záznam, banka nebude brať do úvahy. Toto sa však dozviete až po zadaní žiadosti. Je veľmi dôležitá aj povaha negatívneho záznamu v registri.

Vo väčšine prípadov však negatívny záznam pri žiadosti o spotrebný úver spôsobí zamietnutie žiadosti.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk