Je šanca refinancovať spotrebné úvery, keď má partner príjem 1100 EUR?

Zodpovedané
30. jan 2024

Dobrý deň,

priateľ ma viac spotrebných úverov - spolu 29 138 EUR. Mesačne má spolu splátku 596 EUR. Chcel by refinancovať, pracuje na dobu neurčitú a mesačne má príjem 1100 EUR.

Má šancu?

Je možné všetky spotrebné úvery refinancovať do jednej splátky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ono to dosť záleží aj od počtu jeho detí. Ak nemá žiadne, môže mať limit na splácanie úverov približne do 500 EUR mesačne. Ak by chcel úvery zrefinancovať napríklad na 8 rokov s úrokom 8%, mal by splátku cca 425 EUR mesačne.

Ak úvery spláca už rok alebo dlhšie, vedel by pravdepodobne refinancovať aj bez overenia výšky príjmu. Zároveň záleží od toho, ako poctivo splácal aktuálne úvery (či bez omeškaní alebo nejakých odkladov splátok).

Úrokové sadzby sa vyvíjajú približne všade rovnako, akurát v mBank sa dá znížiť sadzba z aktuálnej o maximálne 2% ročne.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk