Je šanca, že mi schvália refinancovanie s tým, že sa mi všetky úvery spoja do jedného?

Zodpovedané
18. apr 2023

Dobrý deň,

rada by som si refinancovala leasing na auto, ktoré máme cez Home Credit (cca 12 000 eur). Splácam po 164 eur už 5. rok a ešte vyše 4 roky budem. Potom mám úver zo SLSP, ktorý splácam po 130 eur. Ešte mi dva roky ostávajú.

Môj príjem je cca 900 eur plus rodičovský a prídavky cca 530 eur.

Je šanca, že by mi refinancovanie schválili s tým, že sa mi všetky úvery spoja do jedného?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, viete si zobrať úver na refinancovanie, do ktorého si všetky tieto úvery spojíte a znížite si mesačnú splátku.

Príjem na to máte pomerne dobrý. Jedine tam ešte bude hrať rolu aj Váš vek a úverová história. Informoval by som sa priamo v inštitúciách, čo by Vám vedeli ponúknuť, lebo pri spotrebných úveroch je to individuálne.

Odporúčam sa informovať aj PSS, kde by ste si vedeli teoreticky tento úver natiahnuť aj na dlhšie obdobie ako 8 rokov (ak to potrebujete).

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk