Je šanca získať hypotéku?

Zodpovedané
25. júl 2023

Dobrý deň,

s partnerom splácame mesačne úver po 370 eur, zostatok je približne 20 000 eur, máme 1dieťa. Partner zarába okolo 1100 eur, ja, za predpokladu vrátenia sa do práce (som na predĺženom rodičovskom kvôli dieťaťu), budem zarábať okolo 700 - 750 eur. Úspory máme minimálne, do úvahy ešte prichádza založenie rodičovského bytu v hodnote as 90 000 eur.

Je nejaká šanca získať hypotéku?

Ďakujem

Dobrý deň,

šanca tu je, akurát najvyššiu hypotéku by ste získali po zrefinancovaní spotrebného úveru do hypotéky. Tým, že by ste vedeli dozaložiť rodičovskú nehnuteľnosť si to výrazne uľahčujete a viete čerpať tým pádom maximálny limit na váš príjem.

Ak by ste si hypotéku na nehnuteľnosť zobrali spolu s refinancovaním spotrebného úveru, tak by ste dostali niečo cez 120 000 €, pričom orientačne 20 000 € by bolo na vyplatenie spotrebného úveru a zvyšok by bol na kúpu nehnuteľnosti. Tento výpočet som robil pri príjme 700 € v čistom, a teda ak by ste mali príjem vyšší, aj limit by sa o niečo zvýšil.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk