Je v našom prípade možné refinancovanie a navýšenie hypotéky?

Zodpovedané
17. jan 2023

Dobrý deň,

máme záujem o refinancovanie úverov a zároveň o navýšenie hypotéky. Máme hypotekárny úver v banke, platíme mesačne 380 eur. Ešte máme úver na auto, ale ten je od nebankovky a platíme zaň mesačne 328 eur. Na hypotéke máme aj ručiteľa.

Manžel má čistý mesačný príjem 1500 eur, pracuje na trvalý pracovný pomer na dobu neurčitú a ja som na rodičovskom. Máme 3 deti do 12 rokov. Manžel má 32 rokov a ja 31. Chceli by sme si prerobiť dom, čiastočne sme už s rekonštrukciou aj začali.

Je možné, že by nám mohlo vyjsť refinancovanie aj navýšenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to možné. Nemám však všetky potrebné údaje, aby som to vedel vyhodnotiť. Záleží dosť aj od zostatku Vašej aktuálnej hypotéky a druhého úveru. Podľa toho by som následne vedel vypočítať Váš aktuálny limit po zrefinancovaní týchto úverov, ktorý by ste vedeli využiť na rekonštrukciu - či už s dokladovaním účelu alebo bez potreby dokladovať účel. Rovnako tak hrá rolu aj aktuálna hodnota zakladanej nehnuteľnosti a to, či by ručiteľ ostal stále ručiť aj naďalej alebo nie.

Odpoveď: Je tam šanca, že by Vám to prešlo. Neviem Vám to povedať s určitosťou, lebo mi chýbajú zvyšné údaje. Môžete mi však pokojne poslať email a po doplnení informácií Vám na otázku zodpoviem presne.

Vo všeobecnosti Vám môže pomôcť aj môj článok o refinancovaní hypotéky: https://relyon.sk/hypoteky/refinancovanie-hypot...

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk