Kde sú najlepšie podmienky na refinancovanie?

Zodpovedané
27. mar 2024

Dobrý deň,

mám sama byt na hypotéku. Zostatok hypotéky je 96 000 EUR, úrok 4,19% a fix ešte 3 roky.

Je niekde možný refinanc za lepších podmienok?

Mám ešte čakať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ani veľmi nie, úrok máte dobrý (ak teda nie je podmienený aj využívaním úverového poistenia, ktoré sa cez banku neoplatí). Dôvody sú popísané v mojom článku o poistení hypotéky: https://relyon.sk/blog/ako-funguje-poistenie-hy...

Jediné banky s nižšími sadzbami sú Prima banka (4,00% na 3 roky - bez možnosti zníženia úrokovej sadzby počas obdobia fixácie). To je dosť problém, ak sa budú úroky na trhu znižovať. A 365 banka (4,05% ak máte príjem nad 1500 EUR mesačne v čistom a budete využívať ich bežný účet). Inak lepšie podmienky aktuálne nedostanete.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk