Keď si uplatním minoriadny daňový bonus za rok 2023, mám nárok aj na mesačné vyplácanie časti úrokov v roku 2024 od štátu?

Zodpovedané
1. feb 2024

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/financn...

Keď si uplatním minoriadny daňový bonus za rok 2023 (myslím ten bonus, kde mám viac ako 35 rokov v čase brania hypo), tak mám nárok aj na mesačné vyplácanie časti úrokov v roku 2024 od štátu?

Počúvam rôzne verzie, preto chcem počuť Váš názor.

Ďakujem

Dobrý deň,

vo Vašom prípade si viete požiadať jedine o štátnu hypotekárnu pomoc, kde Vám vrátia 75% (maximálne 150 EUR mesačne) zo zvýšenej splátky hypotéky po konci fixácie. To si viete uplatniť aj za rok 2023 a aj za rok 2024 pokiaľ spĺňate podmienku.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk