Koľko mesiacov potrebujem mať odpracovaných, aby mi banka poskytla hypotéku?

Zodpovedané
3. nov 2023

Dobrý deň,

chcela by som žiadať o hypotéku, no začala som pracovať až v septembri 2023.

Koľko mesiacov potrebujem mať odpracovaných, aby mi banka poskytla hypotéku?

Ďakujem

Dobrý deň,

minimálna dĺžka pracovného pomeru je 3 mesiace v SLSP, Tatra banke a 99 dní je v 365 banke. SLSP a 365 banka priemerujú príjem daným počtom mesiacov. To znamená, že ak máte každý mesiac 1000 EUR v čistom, zoberú Vám priemer 1000 EUR. Tatra banka priemeruje šiestimi mesiacmi, čiže Vám spočítajú príjem za 3 mesiace (napríklad 3 000 EUR), vydelia 6-timi a výsledok je váš akceptovateľný príjem. V tomto prípade by to bolo 500 EUR mesačne. VÚB banka má 4 mesiace ale tiež to delí 6-timi a ostatné banky to majú 6 a viac.

To, či Vám hypotéka bude poskytnutá po 3 odpracovaných mesiacoch záleží aj od toho, akého máte zametnávateľa a aké má ukazovatele firmy. Tým si banka overuje, či sa nejedná o fiktívny príjem. Pri kratších zamestnaneckých pomeroch odporúčam osloviť odborníka, ktorý skontroluje všetky faktory. Ak nepoznáte nikoho kvalitného, pokojne môžete napísať aj nám na mail a určite Vám budeme vedieť poradiť.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk