Končí mi fixácia. Dostanem štátnu pomoc?

Zodpovedané
4. jan 2024

Dobrý deň,

sledujem pravidelne Vašu poradňu a všimla som si odpoveď: "Zároveň musím povedať, že od Nového roka sa zaviedla pomoc pri hypotékach. Ak mu bol teraz zvýšený úrok a predtým nemal nikdy refinancovanú hypotéku, štát mu vráti 75% z rozdielu mesačnej splátky. Maximálne 150 EUR mesačne."

To znamená, že keď mám hypotéku od 2015 a refinancovala som ju 2020 do inej banky a v marci 2023 mi končí fixácia a keby ostatnem v banke, kde mám hypotéku, tak uz štátnu pomoc nedostanem, lebo som už refinancovala?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, presne tak. Tá pomoc sa týka iba 20/30% hypoték. Preto je lepšie si porovnať možnosti vo všetkých bankách (keďže nemáte nárok na štátnu pomoc) a uvidíte, či Vám niekde inde nevedia poskytnúť lepšie podmienky ako v aktuálnej banke.

Ak by ste si to chceli prepočítať, tak mi pokojne napíšte na mail a pozriem sa Vám na to.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk