Má 22-ročná slobodná žena šancu získať úver vo výške 10 000 eur?

Zodpovedané
20. jún 2023

Dobrý deň,

mám 22 rokov, som slobodná, bezdetná, 2 roky zamestnaná na TPP, doteraz som nemala žiadnu pôžičku. Môj čistý príjem je 900 - 1 100 eur a chcela by som úver vo výške 10 000 eur. V januári som bola dva týždne PN, čiže výplata mi prišla 700 eur. Viiem, že pri hypotéke je to komplikácia a vedie to až k zamietnutiu.

Je možnosť neschválenia aj pri takejto sume?

Mám Prima banku a na internete som sa dočítala, že sledujú príjem za posledných 6 mesiacov.

Mám počkať, alebo môžem žiadať už teraz?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pre ostatných píšem, že to, že je človek na PN-ke vôbec nemusí znamenať, že by došlo pri hypotéke k zamietnutiu. Tam to funguje tak, že každá banka má určený konkrétny počet mesiacov, koľko by mal človek po PN-ke odporacovať, aby mohol o hypotéku žiadať (väčšinou 1 alebo 3 mesiace).

Ďalej asi záleží na aký účel by tie peniaze boli.

Ak ide o spotrebný úver, tak oň môžete pokojne žiadať. Akurát sa obávam vyššieho úroku aj kvôli tomu, že ste pomerne mladá.
Ak by ste peniaze potrebovali na niečo v súvislosti s nehnuteľnosťou (napríklad rekonštrukcia alebo také niečo), tak by ste vedeli teoreticky požiadať o stavebný úver, ktorý si viete natiahnuť aj na dlhšie obdobie ako 8 rokov a tým si ponížiť mesačnú splátku (až do 20 rokov by bola splatnosť ak ste sama žiadateľka, ak by ste boli dvaja tak do 30 rokov).

Pokojne teda za mňa môžete žiadať už teraz. Máte na to dobrý príjem a aj dlhotrvajúcu prácu. Ak však tie peniaze nutne nepotrebujete a ide o kúpu spotrebného tovaru, túto možnosť neodporúčam.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk