Má 37-ročná samoživiteľka šancu získať úver na bývanie vo výške 100 000 eur?

Zodpovedané
14. apr 2023

Dobrý deň,

mám 37 rokov, som slobodná, 1 dieťa, nepoberám výživné. Robím na TPP, príjem 1 200 eur v hrubom mesačne.

Mám šancu získať hypotéku vo výške 100 000 eur?

Dlhy nemám, úver nesplácam žiadny. Mám len leasing na auto, ktorý mi končí budúci rok. Platím 172 eur mesačne.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak rátam, že máte v čistom cca 1 060 eur mesačne, tak Váš limit na maximálnu mesačnú splátku hypotéky po odpočítaní životného minima na Vás a dieťa, povinnej rezervy 40% a lízingu je 260 eur mesačne. Do 260 eur mesačne sa Vám musí zmestiť mesačná splátka hypotéky po simulovanom navýšení 2% na úrokovej sadzbe. Ak rátam s úrokom 4,5% (pre istotu o niečo viac), tak máte maximálne nárok na približne 41 000 eur.

Ak rátam s tým, že by sa Vám podarilo vyplatiť lízing, tak by ste mali nárok na cca 68 000 eur.

Predpokladám, že Vám to nepostačuje. Potrebujete si teda navýšiť čistý mesačný príjem, ideálne aj vyplatiť lízing a zobrať si niekoho so sebou do úveru (partnera, rodiča, súrodenca a podobne). Inak Vám to bohužiaľ nevychádza.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk