Má bezdetná a slobodná 33-ročná žena šancu získať úver vo výške 88 000 EUR?

Zodpovedané
9. feb 2024

Dobrý deň,

mám 33 rokov, som slobodná, bezdetná a mám záujem o úver. Pracujem na dobu neurčitú a mám v banke už spotrebný úver 150 EUR + som ručiteľkou na úvere, kde je splátka 250 EUR.

Aké sú moje šance na získanie úveru?

Môj čistý príjem je 1800 EUR a nemám 20 percent na dofinancovanie úveru. Mám záujem zobrať úver 88 000 EUR.

Ďakujem

Dobrý deň,

bolo by to pomerne na tesno. S aktuálnymi úverovými záväzkami máte limit na splátku hypotéky vo výške okolo 515 - 520 EUR mesačne. Splátka hypotéky 88 000 EUR je vo výške približne 525 - 530 EUR mesačne.

Určite by som však odporúčal do hypotéky zrefinancovať aktuálny spotrebný úver a skúsiť požiadať o 90%-né financovanie, čo by Vám vedelo výrazne znížiť celkovú splátku úverov a tým aj zvýšiť limit na hypotéku.

Prípadne urobiť presné priemerky príjmu za posledných 6 a posledných 12 mesiacov, porovnať čo vychádza lepšie a podľa toho si aj zvoliť banku. Každá priemeruje trošku inak.

Pokojne mi môžete napísať na mail Vaše príjmy za posledných 12 mesiacov a zostatok Vášho spotrebného úveru + kde plánujete kupovať nehnuteľnosť. Pozriem sa Vám na to, čo sa s tým dá robiť, prípadne Vám viem porovnať Vaše možnosti vo všetkých bankách na trhu.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk