Má bezdetný pár šancu získať hypotéku vo výške 100 000 eur?

Zodpovedané
20. feb 2023

Dobrý deň,

mám 36 rokov, priateľ 33. Môj príjem je 1 300 eur a partnerov do 800 eur. Platy sú pohyblivé. Ja mám úver v sume 10 700 eur.

Dajú nám hypotéku do 100 000 eur?

Sme bezdetní. Priateľ je v práci 12 rokov, ja iba rok. Teraz mám zmluvu na 3 roky. Chceme kúpiť starší domček na dedine.

Aké máme šance?

Je pravda, že hypotéka je výhodnejšia vtedy, ak sme manželia?

Ďakujem

Dobrý deň,

k presnej odpovedi by som potreboval vedieť koľko je Vaša mesačná splátka aktuálneho úveru.

Ak však máte príjem vo výške 2 100 eur mesačne, tak maximálny limit mesačnej splátky na všetky existujúce a potenciálne úvery je 1 020 eur mesačne.

Približná mesačná splátka hypotéky vo výške 100 000 eur na 30 rokov je 600 eur mesačne. Ak splátka Vášho úveru neprevyšuje sumu 420 eur, tak na hypotéku máte nárok.

Banky bohužiaľ neposkytujú žiadne výhody pre manželské páry, no na druhej strane vidia klientov ako viac bonitných oproti nemanželským párom.

Tento výpočet je však spravený nahrubo. Neoveril som totiž Vašu platobnú a úverovú históriu, ani nehnuteľnosť, ktorú chcete založiť (ten starší domček). Môže sa stať, že ho banky nebudú chcieť zobrať do zábezpeky. Ak by ste to potrebovali overiť a odporúčiť najvýhodnejšiu banku pre Váš prípad, pokojne mi napíšte email.

Viac informácií o hypotéke na dom nájdete v mojom článku: https://relyon.sk/blog/hypoteka-na-kupu-domu/

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk