Mám 20 rokov, som na materskej a na invalidnom dôchodku. Mám šancu dostať pôžičku?

Zodpovedané
13. máj 2020

Dobrý deň,

mám 20 rokov, som na materskej a na invalidnom dôchodku.

Mám šancu dostať pôžičku alebo úver?

Ďakujem

Dobrý deň,

banky poskytujú úvery aj invalidným dôchodcom. Je to však špecifický príjem a bude sa posudzovať individuálne. Materskú banky zväčša akceptujú ako druhotný príjem, resp. sa akceptuje maximálne 270 EUR (prípadne 370 EUR) - výška aká bude pri poberaní rodičovského príspevku.

Šancu na získanie úveru môže zvýšiť aj pozitívna banková história (už splatené minulé úvery bez omeškania, pravidelné úhrady za vedenie bežného účtu, dlhodobo zasielaný príjem na účet a pod.). K žiadosti si banka môže chcieť pozrieť Vaše výpisy k bežnému účtu, aktuálny výmer k dôchodku a potvrdenie o poberaní rodičovského príspevku (materskej).

Samozrejme záleží aj od výšky úveru a splatnosti (teda ako dlho sa bude úver splácať a či bude ešte vtedy vyplácaný rodičovský príspevok). Niekedy je vhodné zobrať si skôr hypotéku - aj pri hypotéke môže byť splatnosť od 12 mesiacov. Ak chcete napíšte na posta@finporadna.sk a prerátame orientačne možnosti.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk