Mám 20 rokov, som slobodný, bezdetný, plat 1100 EUR. Akú hypotéku môžem dostať?

Zodpovedané
9. jan 2024

Dobrý deň,

mám 20 rokov, slobodný, bezdetný, stredoškolské vzdelanie. Som bez pôžičky, čistý plat 1100 EUR. Na TPP pracujem od augusta 2023 na Slovensku. Mám našetrených 5000 EUR a rád by som si kúpil dom v hodnote 200 000 EUR.

Akú hypotéku môžem dostať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

splátka hypotéky 195 000 EUR by bola približne 1000 až 1050 EUR mesačne, čiže to by bolo vo Vašej situácii príliš náročné zvládnuť spolu s ostatnými výdavkami. Ak ide človek sám do takej hypotéky, potrebuje príjem približne 2250 EUR mesačne v čistom.

Momentálne by ste si vedeil požičať približne 80 až 85 000 EUR, ak by ste išli do hypotéky sám. Pre väčšie sumy potrebujete zvýšiť príjem, alebo mať nejakého človeka, ktorý by išiel ručiť svojim príjmom.

Zároveň by bolo dobré mať príjem aspoň za 6 mesiacov. Banky to berú rizikovejšie a väčšina neakceptuje kratší pracovný pomer + tým, že ste mladý, to by bol o to väčší problém. Niektoré banky vôbec neberú žiadateľov mladších ako 25 rokov.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk