Mám 22 rokov, som bezdetná a slobodná. Ako dlho musím robiť, aby som dostala hypotéku?

Zodpovedané
3. jan 2024

Dobrý deň,

v januári mi príde 4. výplata v zamestnaní. Teraz už mám príjem 1300 EUR v čistom, za prvé mesiace som mala 900 EUR. Chcela by som si požičať od banky cca 65 000 EUR, zvyšok mi pomôžu finančne rodičia. Mám 22 rokov, som bezdetná a slobodná.

Kedy najskôr si môžem žiadať o hypotéku a v ktorej banke?

Ďakujem

Dobrý deň,

na hypotéku 65 000 EUR potrebujete príjem 925 - 950 EUR mesačne v čistom. To budete mať priemerne už po 4. mesiaci, resp. po 4. výplate v zamestnaní. Taký krátky príjem pri priemerovaní daných počtov mesiacov Vám vie zobrať jedine SLSP alebo 365 banka.

Po 6. mesiaci už budete mať možnosť riešiť hypotéku v každej banke, čo sa týka príjmu. Na druhú stranu je veľké riziko zamietnutia úveru z dôvodu, že máte "len" 22 rokov, žiadnu úverovú históriu, nemáte manžela, ani deti a ani vysokoškolské vzdelanie.

Preto si najprv odporúčam preveriť možnosti v každej banke, ako k tomu pristupujú a akú šancu na schválenie/zamietnutie vidia vo Vašej situácii. Môžete nám napísať na mail a prezistíme Vám to my.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk