Mám 24 rokov, som bezdetná a slobodná. Dostanem úver?

Zodpovedané
16. okt 2023

Dobrý deň,

mám 24 rokov, som bezdetná a slobodná. Pracujem na trvalý pracovný pomer. Mám úver vo výške 6 000 EUR, mesačná splátka 170 EUR. Usporených mám 7 000 EUR. Chcela by som brať úver na byt do 150 000 EUR.

Bude to reálne?

Aká bude splátka?

Aký je postup?

Ďakujem

Dobrý deň,

na výšku hypotéky 150 000 EUR s tým, že by Vám ostal aj aktuálny úver by ste potrebovali príjem 2 050 EUR mesačne v čistom.

Ak by ste ten úver vyplatili z nasporených peňazí, stačilo by Vám na hypotéku približne 1 770 EUR mesačne v čistom.

Je to reálne, ak teda máte taký vysoký príjem, alebo máte nejakého spoludlžníka/ručiteľa, ktorý by Vám príjem navýšil.

Splátka by bola 750 až 800 EUR mesačne. Záleží od toho, aký úrok by ste dostali v čase vybavovania hypotéky.

Bolo by dobré dať dokopy údaje o tom, aký máte príjem, koľko máte rokov, kde a čo konkrétne chcete kupovať a podobne. Následne si porovnať banky, ktorá by Vám vedela poskytnúť čo najvyššiu hypotéku s čo najnižším úrokom, vybrať si banku a pripraviť podklady na schválenie hypotéky.

Pokojne sa mi ohľadom toho ozvite a budem Vám vedieť poradiť. Prepočítam Vaše možnosti, ak mi doplníte informácie ohľadom príjmu a veku, či máte aj negatívnu úverovú históriu alebo nie.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk