Mám 25 rokov, som bezdetná a bez dlhov. Akú výšku hypotéky môžem dostať?

Zodpovedané
3. apr 2024

Dobrý deň,

mám 25 rokov a som bez detí. Od 1.6.2023 som zamestnaná na plný úväzok na dobu určitú 1 rok. Od 1.6.2024 pôjdem na dobu neurčitú. Môj mesačný čistý príjem je 2010 EUR. Som zamestnanec, nemám žiadne iné pôžičky. O hypotéku by som žiadala sama a mám odložených 16 000 EUR.

Akú výšku hypotéky by mi schválili?

Ďakujem

Dobrý deň,

tým, že Vám doba určitá končí skôr ako o 3 mesiace, tak budete musieť banke zdokladovať dodatok o predĺžení zmluvy, aby Vám hypotéku schválili.

Výška hypotéky by sa pohybovala v rozmedzí od 170 do 175 000 EUR (aj podľa banky). Na najvyššiu kúpnu cenu nehnuteľnosti potrebujete získať 90%-né financovanie od banky cez hypotéku, vďaka čomu by Vám banka na výnimku dala až 90% z hodnoty kupovanej nehnuteľnosti. Zvyšok by ste dofinancovali cez vlastné zdroje, prípadne doplnkový úver na dofinancovanie. Ten je však menej výhodný a na kratšiu dobu, čiže s vyššou splátkou.

Ak nie ste zamestnaná ani rok, záleží aj od toho, akého máte zamestnávateľa a v akej lokalite by ste chceli nehnuteľnosť kupovať.

Pokojne mi môžete napísať bližšie info k Vášmu prípadu do mailu a urobím Vám porovnanie všetkých bánk vo Vašom prípade.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk