Mám 25 rokov, som bezdetná a bez dlhov. Akú výšku hypotéky môžem dostať?

Zodpovedané
3. apr 2024

Dobrý deň,

mám 25 rokov a som bez detí. Od 1.6.2023 som zamestnaná na plný úväzok na dobu určitú 1 rok. Od 1.6.2024 pôjdem na dobu neurčitú. Môj mesačný čistý príjem je 2010 EUR. Som zamestnanec, nemám žiadne iné pôžičky. O hypotéku by som žiadala sama a mám odložených 16 000 EUR.

Akú výšku hypotéky by mi schválili?

Ďakujem

Dobrý deň,

tým, že Vám doba určitá končí skôr ako o 3 mesiace, tak budete musieť banke zdokladovať dodatok o predĺžení zmluvy, aby Vám hypotéku schválili.

Výška hypotéky by sa pohybovala v rozmedzí od 170 do 175 000 EUR (aj podľa banky). Na najvyššiu kúpnu cenu nehnuteľnosti potrebujete získať 90%-né financovanie od banky cez hypotéku, vďaka čomu by Vám banka na výnimku dala až 90% z hodnoty kupovanej nehnuteľnosti. Zvyšok by ste dofinancovali cez vlastné zdroje, prípadne doplnkový úver na dofinancovanie. Ten je však menej výhodný a na kratšiu dobu, čiže s vyššou splátkou.

Ak nie ste zamestnaná ani rok, záleží aj od toho, akého máte zamestnávateľa a v akej lokalite by ste chceli nehnuteľnosť kupovať.

Pokojne mi môžete napísať bližšie info k Vášmu prípadu do mailu a urobím Vám porovnanie všetkých bánk vo Vašom prípade.

Vo všeobecnosti, ak chcete získať vy alebo iní čitatelia tohto príspevku konkrétne odporúčania, ako mať správne nastavené všetky oblasti osobných financií, pokojne si so mnou dohodnite nezáväznú konzultáciu na 30 minút: https://calendly.com/vojcik-konzultacia/30min.

Ušetríte tak na skrytých poplatkoch, zbavíte sa zbytočných pripoistení, budete si platiť len za to čo reálne potrebujete, aktualizujete si dôchodkové piliere, oslobodíte si sporenia a investície od dane a vysokých poplatkov, ušetríte na vysokých úrokoch, maximalizujete si zhodnotenie pri investovaní, alebo si ochránite peniaze pred infláciou.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk