Mám 3 deti. Bude jednoduchšie, keď partner požiada o hypotéku sám?

Zodpovedané
2. jan 2024

Dobrý deň,

chceli by sme požiadať o hypotéku. Partner má v čistom 1300 EUR, ja mám rodičovský príspevok 405 EUR. Pôjdem však do práce a mohla by som si zarobiť 800 EUR. Z predchádzajúceho vzťahu mám dve deti, na ktoré poberám výživné. S terajším partnerom máme spoločného syna. Takže spolu 3 deti.

Je lepšie, keď bude partner žiadať o hypotéku sám?

Je šanca dostať hypotéku?

Ďakujem

Dobrý deň,

šancu na hypotéku samozrejme máte, záleží však v akej výške. Ak by išiel do hypotéky len sám, keďže predpokladám, že nie ste manželia, tak by mal limit približne 90 000 EUR. Záleží však aj od jeho veku (od veku 41 sa môže limit znižovať). Záleží aj od toho, že aké má aktuálne úvery, kreditné karty či povolené prečerpania.

Ak by ste išli do hypotéky spolu, tak by ste mali limit nižší. Vám by sa rátalo jedine 330 EUR pri nižšom rodičovskom a odratávali by sa Vám životné minimá na Vás 270 EUR a na deti dokopy približne 250 EUR.

Na druhú stranu, jedna banka (ČSOB) akceptuje aj rodinné prídavky a pár bánk na trhu (SLSP, Tatra banka, 365 banka a Prima banka - za podmienky, že to ide spolu s výplatou na účet), akceptuje aj daňový bonusy na deti. Takisto viacero bánk akceptuje aj časť výživného (VÚB dokonca celé výživné, ale musí byť poberané aspoň 6 mesiacov). Čiže záleží od toho koľko peňazí, kde a ako dlho poberáte aj z týchto ostatných príjmov a možno by sa dala nájsť aj lepšia kombinácia výšky hypotéky.

Pokojne mi to napíšte do mailu a prepočítam Vám to ešte presnejšie.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk