Mám podľa upravených podmienok nárok na príspevok na zvýšenú splátku hypotéky?

Zodpovedané
2. mar 2024

Dobrý deň,

v roku 2018 som si vzala hypotéku so 4-ročnou fixáciou na nákup nehnuteľnosti v SLSP. V roku 2019 som ju dobrovoľne refixovala v Prima banke. V roku 2023 mi skončila fixácia a úrok vzrástol z 1,0% na 3,9%, pričom som zostala v Prime.

Mám podľa upravených podmienok nárok na príspevok na zvýšenú splátku hypotéky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak viete zdokladovať predošlú úverovú zmluvu a spĺňate aj všetky zvyšné podmienky (maximálny príjem do 1,6 násobku priemerného príjmu na Slovensku a bývate v tej nehnuteľnosti), mali by vám to schváliť.

Podal by som si na Vašom mieste žiadosť na úrade.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk