Mám šancu dostať hypotéku, keď mám 92 zamietnutých žiadostí?

Zodpovedané
28. mar 2024

Dobrý deň,

včera som si stiahol úverový register a pozerám, že mám 92 zamietnutých žiadostí spred roka až 2 rokoch. To bolo spôsobené tým, že som žiadal vo viacerých bankách aj nebankovkách. Zamietnutia boli spôsobené nízkym príjmom. Teraz sa situácia s príjmom oveľa viac zlepšila. Chcel by som si vziať hypotéku.

Mám šancu dostať hypotéku, keď som mal toľko zamietnutých žiadosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto posúdenie je veľmi individuálne. Banky nemajú radi turistov, ktorí skúšajú všetko a nikde im nič nevedia poskytnúť. Keď je to až v takej miere, tak vo väčšine bánk Vám to určite zamietnu.

Sú však aj niektoré inštitúcie, ktoré sú benevolentnejšie. Záleží od toho, ako sa Vám odvtedy zmenila situácia: z hľadiska príjmu, vzdelania, rodinného stavu, počtu detí, koľko máte vlastných zdrojov, kde a čo chcete kupovať/stavať, koľko máte rokov. Prípadne aj to, či máte niekoho iného s kým by ste išli do úveru.

Na základe toho Vám viem potom povedať, či Vám to niekde môže prejsť alebo nie. Pokojne mi to doplňte do mailu a skúsim sa na to pozrieť.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk