Mám šancu prepísať úver iba na mňa a aj ho navýšiť?

Zodpovedané
2. okt 2023

Dobrý deň,

s manželom sme sa rozviedli a musím ho vyplatiť z bytu. Brali sme na neho úver vo výške 40 000 EUR. 10 rokov máme splatených. Ostávam v byte a chcela by som prebrať úver iba na seba. Máme 10-ročné a 7-ročné deti, ktoré sú v striedavej starostlivosti. Môj príjem je cca 950 EUR s daňovým bonusom. Mám 37 rokov a splácať budem ešte 20 rokov.

Dalo by sa, aby bol úver iba na mňa?

Je možné ho prefinancovať a navýšiť o 20 000 EUR?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie. Daňový bonus na deti sa do príjmu neráta, čiže čistý príjem by ste mali mať tým pádom okolo 670 EUR mesačne. Ak odrátame životné minimá na Vás a na obidve deti + povinnú rezervu 40% zo zostatku limitu na mesačnú splátku, ostane Vám niečo medzi 80 a 90 EUR mesačne.To Vám postačí na hypotéku v rozmedzí od 10 do 20 000 eur, v závislosti od splátky hypotéky a úrokovej sadzby.

Museli by ste mať vyšší príjem, ďalší zdroj príjmu alebo spoludlžníka. Prípadne si tú hypotéku natiahnuť na 30 rokov, čo tiež nie je ideálne.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk