Mám šancu získať hypotéku, keď som mal v roku 2021 negatívny zápis v registri?

Zodpovedané
25. okt 2023

Dobrý deň,

z minulosti mám zápis v úverovom registri a chcel by som s manželkou brať hypotéku na byt. Mal som asi 3 alebo 4 mesiace omeškané splátky v roku 2021, ale odvtedy som platil všetko riadne. Daný úver som splatil začiatku roka.

Chceli by sme sa osamostatniť, keďže sa nám už narodilo bábätko. Radi by sme si kúpili byt v hodnote 90/100 000 EUR. Ja som zamestnaný za 1350 EUR mesačne, manželka nedávno nastúpila na vyššiu rodičovskú.

Máme šancu získať hypotéku?

Ďakujem

Dobrý deň,

hypotéka 90/100 000 EUR by Vám z príjmu číselne vyšla. Záleží však od toho, koľko máte rokov vy a Vaša pani manželka. Predpokladám, že do 40, čiže to by bolo tiež v poriadku.

Čo sa týka zápisu, tak ak bol pred dvoma rokmi, väčšina bánk s tým bude mať problém. Banka, ktorá je v tomto prípade najbenevolentnejšia je SLSP (tá rieši najmä posledný rok splácania úverov). PSS pozerá najmä posledné 2 až 3 roky (podľa typu úveru) a ostatné banky štandardne 5 rokov.

Ak by ste chceli, môžem Vám preveriť priechodnosť v SLSP banke. Pokiaľ Vám nedajú úver tam, tak pravdepodobne asi nikde. Ak by ste chceli, aby som sa Vám na to pozrel, pokojne mi napíšte a poviem Vám, čo sa dá robiť.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk