Mám šancu získať hypotéku + spotrebák?

Zodpovedané
27. nov 2023

Dobrý deň,

s manželom máme 4-ročné a 6-ročné dieťa. Manžel je SZČO a máme urobené zúženie BSM. Môj príjem v čistom je 2300 EUR. Znalecký posudok na byt je 79 100 EUR a chcem 100 000 EUR.

Mám šancu získať hypotéku + spotrebák?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno. Z bytu by Vám vedeli dať 80 až 90 percent z jeho hodnoty (tu záleží hlavne od toho, v akej je byt lokalite) a zvyšok by ste vedeli zobrať buď spotrebný úver alebo stavebný úver či medziúver, ktorý by sa dal natiahnuť na dlhšiu dobu splatnosti.

Je to však len na hrubo prepočítané, pretože záleží od lokality nehnuteľnosti, od toho či chcete ísť do úverov aj s manželom alebo nie, koľko máte vy (prípadne aj manžel) rokov, či máte nejakú nehnuteľnosť na dozaloženie, na čo potrebujete zvyšné peniaze (či bezúčelovo, na dofinancovanie kúpnej ceny alebo na rekonštrukciu), či máte nejakú úverovú históriu alebo iné aktuálne úvery a podobne. To všetko vplýva na prepočet a zistenie, na akú maximálnu sumu máte nárok a v ktorej inštitúcii sa to dá riešiť.

Ak by ste mi toto doplnili do mailu, vedel by som sa Vám na to pozrieť a odpovedať s istotou. Predbežne by Vám to však vedelo prejsť.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk