Mám šancu získať úver, ak mám zápis v registri o exekúcii?

Zodpovedané
9. feb 2023

Dobrý deň,

mám zápis v registri o exekúcii a chcela by som si zobrať úver.

Mám šancu, že ho získam?

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr nie, ako áno. Šanca tam je. Bude záležať od viacerých faktorov:

1. Či idete do úveru sama. Ak by ste išla s niekým, kto má čistý register, zvýšila by ste si tak výrazne šancu na schválenie úveru.

2. Či od zápisu máte aj pozitívny záznam. Keď banky vidia, že od posledného negatívneho záznamu veľmi dobre a bez omeškania splácate iný úver/iné úvery, tak Vám to zvyšuje bonitu a takisto šancu na schválenie.

3. Kedy ten zápis bol. Pokiaľ to bolo dávno, napríklad pred troma/štyroma rokmi, tak v tomto prípade máte oveľa vyššiu šancu v inštitúciách, ktoré pozerajú skôr na bližšiu minulosť. SLSP je v tomto najviac benevolentná.

4. Akú máte ako žiadateľ bonitu mimo toho. Pokiaľ máte vysokoškolské vzdelanie, vek medzi 30 a 40 rokov, vysoký čistý príjem zo zamestnania, ktoré trvá niekoľko rokov, zamestnanie v stabilnej a dlhotrvajúcej spoločnosti, a podobne, tak aj toto ovplyvňuje výrazne vašu šancu na schválenie.

Treba si tieto body porovnať a podľa toho sa rozhodnúť, či o úver žiadať alebo nie. Ak je to "beznádejné", tak zbytočne nepodávajte žiadosť lebo budete mať ďalší zápis v úverovom registri.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk